EPDM (Tartan) Zemin

 

Toplam 15 mm. kalınlıkta uygulanabilen, 2 katmanlı, 8 mm. kalınlıktaki alt tabakası orijinal SBR kauçuk granülleri ile poliüretan bağlayıcının, 7mm. kalınlıktaki üst tabakası renkli ve ultraviyole dayanımı yüksek EPDM kauçuk granülleri ile tek komponentli poliüretan bağlayıcının karışımdan oluşan su geçirgen, esnek, sporcu sağlığına uygun ve çivili ayakkabı mukavemeti yüksek, sentetik spor saha zemin sistemidir.

Kullanım Yerleri :Kapalı ve açık tenis kortları,basketbol, voleybol sahaları,atletizm pistleri ile tüm açık spor saha ve çocuk oyun alanı zeminlerine uygundur.

Özellikleri :
DIN 18035 normuna uygun bir kaplama sistemidir. EPDM ve kauçuk esaslı bu sistem aşınmaya dayanıklı ve darbe yastıklama özelliğine sahiptir.

EPDM TARTAN ZEMİN KAPLAMALARI
Atletizm Tartan Zemin malzemeleri yurtdışından ithal edilmektedir.Türkiye genel Distribütörü olduğumuz PLASTİK POLİÜRETAN mamulü ISO 9001-2000, ISO 14001-ITF Federasyon onaylı olup DIN Normlarına uygundur.

EPDM Tartan Zemin Kaplaması Uygulama Şekli
Kullanılacak Malzeme Listesi

a) Akrilik Primer 150gr./m²
b) Lastik Granül 8000gr./m²
c) Binder 700gr./m²
d) Sealer 700gr./m²
e) Poliüretan 2000gr./m²
f) EPDM Granül 1500gr./m²

Uygulama Şekli

• Uygun beton veya asfalt temizlendikten sonra Premier yüzey temizleyici malzeme sürülür.
Yaklaşık 150gr / m²

• Temizlenmiş Zemin üzerine 10mm kalınlığında SBR Lastik Granül 8000gr/m² Binder 700 gr/m² malzeme mikserde karıştırılarak finişerle kauçuk tabakanın serimi yapılır.

• Kauçuk tabaka üzerine SEALER özel dolgu malzemesi spatula ile sürülür, böylece gözeneklerin dolması sağlanır.
Yaklaşık 700 gr / m²

• Dolgu malzemesinin kurumasından sonra üst tabaka çok amaçlı iki bileşimli POLİÜRETAN yüzey kaplaması yerinde karıştırılıp dökülerek 2 aşamada uygulanır ve 3mm kalınlık oluşturulur.
Yaklaşık 2000 gr/m²

• Poliüretan Malzeme üzerine 1-3 No’lu EPDM malzeme serbest olarak serilir. Kalan malzeme vakumlu süpürge ile temizlenir.
Yaklaşık 1500 gr/m²

• Uluslararası standart renkte oyun çizgileri çizilerek Atletizm Pisti Kullanıma sunulur.

Teknik Özellikler

√ Çizilme ve aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır.

√ Ağır cisimlerin zemine yaptığı basınçtan etkilenmez.

√ Malzemenin uygulanacağı zeminin pürüzsüz ve düzgün olması, eğimli olmaması ve rutubetten tamamen arındırılmış olması gerekmektedir