Epoksi Terrazzo System

 

İç Mekan Terrazzo

TERRAZZO, epoksi bağlayıcılı, renkli, dekoratif özellikli, temizlenmesi kolay, düz ve parlak yüzeyli, yüksek aşınma dayanımına sahip, klasik terrazzo kaplamalara göre çok ince dahi (8 mm) uygulanabilen, mermer,granit, cam kırıkları, midye, ayna vb. agregalar ile eşsiz görünümlü, uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir.

 

TERRAZZO, eksiz, sağlam ve dayanıklı, su geçirimsiz, kolayca temizlenebilen, aşınma ve kimyasal dayanımlı dekoratif ve sınırsız dizayn seçeneğine sahip, uluslararası standartlara uygun, iç mekanlar için geliştirilmiş bir sistemdir. Alüminyum, çinko, pirinç gibi profiller yardımıyla çatlak kontrol derzleri oluşturulmakta ve istenen dizayn zemine bu sayede tatbik edilmektedir.

 

Dış Mekan Terrazzo (STONWALK)

National Terrazzo and Mosaic Association standartlarının tariflerine uygun olarak zemin Zemin Döşemesi;  Binder Sistemi (bağlayıcı+sertleştirici) ve istenen özellikte agrega kırıkları (1~3mm., 3~6mm., 6~9mm) karışımının hazırlanıp, asgari 8mm olmak üzere istenen kalınlıkta projesinde belirlenen yere dökülmesi ve perdah edilmesi şeklinde oluşturulur.  Binder sisteminin kimyasal süresinin tamamlanmasının ardında yüzeye Acrylic Sealer, solventle inceltilerek yüzeye püskürtülerek uygulanır.