Spor Salonu Zemin

 

1) Spor Saha Zeminleri

Spor zeminleri  uzman ekiplerimiz ile PVC spor kaplama, Tartan spor zeminleri, akrilik spor zeminleri, poliüretan zeminler ve kauçuk zeminler yapılmaktadır

 

2) Açık Halı Saha

Açık halı saha yapımı ölçüleri 30m x 50m ve 20m x 40m arasında değişmektedir. Ticari amaçlı kullanılacak halı sahalar için en ideal ve yaygın ölçüler 30m x 50m olarak bilinmektedir. Bu ölçülerde bir halı sahada rahatça 7 x 7 kişi olarak maç oynanabilmektedir

 

3) Kapalı Halı Saha

Kapalı halı sahalar ülkemizde bilindiği üzere genel olarak 3 tipte inşa edilmektedir. Firmamız bu genel projeleri yapmakla beraber özel projeli kapalı halı sahaları veya aklınızdaki değişik projeleri sizin için tecrübeli kaynakçılarımız ve diğer personelimiz ile kolayca kurmaktadır. Kapalı halı saha yapımı  genel projeleri ise şöyledir; Brandalı kapalı halı saha yapımı, Sac kaplama kapalı halı saha yapımı ve panel kaplama (pvc veya polikarbon) kapalı halı saha yapımı.

 

4) Tenis Kortu Yapımı

Tenis zeminleri bilindiği üzere farklı gruplara ayrılmaktadır. Bunların başlıcaları toprak kort , asfalt kort , çim kort, beton kort vs dir.

Bunların en önemli ve belirgin olanı toprak korttur.

Tenis zeminlerinin gruplara ayrılma sebebi tenis uzmanlıklarının birbirinden ayrılmış olmalarıdır. Her tenis turnuvası bu zeminlerine göre belirlenir ve ayrı ayrı düzenlenir. 

Toprak kort tipi diğer tenis zeminlerinden topa daha fazla sekme şansı sağladığı için oyunda daha fazla kalır. Toprak kort turnuvalarına katılan sporcuların daha güçlü ve dayanıklı olması gerekmektedir. Sebebi top sahada fazla kaldığı için daha fazla hamle yapmaları gerektiğidir.

Toprak kortun en önemli avantajları :

Oyunun daha kontrol edici olmasını sağlar.
Yeni yeni tenis alanında yetişen ve yaşı daha fazla olan kişiler bu kort tipinde daha rahat eder.
Başlıca dezavantajları ise;
Sürekli olarak zemin bakım ve düzenlilik gerektirir.
Kayma ve zeminde bozulma riskleri olduğu için oyunda bazı sakıncalar doğurabil

 

5) Voleybol ve Basketbol  Sahası Yapımı,

                 

6) Çok Amaçlı Saha

 

Çok amaçlı sahalar çoğunlukla okul ve site gibi yerleşim yerlerinde tercih edilmektedir.Kapalı ve açık olarak yapılabilmektedir. Basketbol, futbol ve tenis gibi sporlar bir arada oynanabilmektedir.

 

En çok tercih edilen çok amaçlı sahalar futbol, basketbol ve tenis kortlarının birlikte olduğu üçlü spor alanlarıdır. Çok amaçlı sahalarda oynanabilecek sporlar sınırsızdır. Voleybol, badminton, hentbol,Futbol  ve aklınıza gelebilecek diğer sporlar entegre edilebilir.